IGLOO EuroSkills Gdańsk 2023 - Krzysztof Żurek

Krzysztof Żurek, zatrudniony w IGLOO na stanowisku mechanik maszyn i urządzeń zdobył brązowy medal EuroSkills Gdańsk 2023. Odbywający się co dwa lata konkurs jest największym w Europie wydarzeniem związanym z kształceniem zawodowym i doskonaleniem umiejętności.

Gorąco gratulujemy Krzysztofowi Żurkowi zajęcia trzeciego miejsca w konkursie EuroSkills i jesteśmy dumni, że mamy swoim gronie młodego fachowca o tak spektakularnych umiejętnościach. Jego imponujące osiągnięcie stanowi dla nas potwierdzenie znaczenia Bochni jako edukacyjnego i biznesowego zagłębia chłodniczego, które dysponuje najlepszymi fachowcami w skali całej Europy.

IGLOO EuroSkills Gdańsk 2023 - Krzysztof Żurek

Swoją przygodę z konkursem Krzysztof Żurek rozpoczął w marcu br., wygrywając krajowe eliminacje w konkurencji „Chłodnictwo i klimatyzacja”, które zorganizowano w ZS nr 1 w Bochni. Finaliści otrzymali wówczas dwa zadania, którymi były zamontowanie zestawu klimatyzacji oraz naprawa uszkodzonego układu chłodniczego. Najlepszy w tych zmaganiach okazał się właśnie Krzysztof, a zwycięstwo otworzyło mu drogę do reprezentowania Polski w EuroSkills Gdańsk 2023. 23-letni bochnianin potwierdził tam swoje umiejętności zdobywając brązowy medal. Udowodnił tym samym, że jest jednym z najlepszych z młodych profesjonalistów w całej Europie.

IGLOO EuroSkills Gdańsk 2023 - Krzysztof Żurek

Każda edycja konkursu organizowanego przez WorldSkills Europe wraz z 32 krajami członkowskimi gromadzi setki młodych profesjonalistów, którzy walczą o szansę bycia najlepszymi w Europie w wybranej umiejętności lub zawodzie. W tym roku Polska po raz pierwszy wystąpiła w roli gospodarza konkursu. Na początku września, na VIII edycję tego wydarzenia, do Gdańska przybyło blisko 600 uczestników poniżej 25 roku życia, którzy wzięli udział w trzydniowej rywalizacji w 43 konkurencjach. Polskę reprezentowała 41-osobowa grupa, której uczestnicy wywalczyli łącznie aż 13 medali - trzy złote, jeden srebrny, trzy brązowe oraz sześć medali doskonałości.