Notowana na NewConnect firma inwestycyjna JR HOLDING ASI S.A. zainwestowała 40 mln złotych w spółki IGLOO oraz MILOO-ELECTRONICS, której celem jest dostarczenie obu spółkom środków na przyśpieszony rozwój działalności.

Środki mają pomóc w przyspieszonym rozwoju szczególnie w zakresie sprzedaży pomp ciepła IGLOO MultiTherma i kompleksowych rozwiązań obniżających koszty energii oraz redukujących poziom emisji CO2 MultiCool+.

– Raporty branżowe mówią o zapotrzebowaniu na pompy ciepła w Europie w liczbie około 45 mln sztuk domowych pomp ciepła do 2030 roku, przy rocznym wzroście na poziomie 17% – zwraca uwagę Robert Bialik, prezes IGLOO i MILOO-ELECTRONICS. – Eksperci firmy konsultingowej Wood Mackenzie spodziewają się, że do 2050 roku 60% gospodarstw domowych w Europie będzie ogrzewanych za pomocą pomp ciepła. Będzie to wspierać odwrót Europy od rosyjskiego gazu. Do tego należy dodać zapotrzebowanie podmiotów komercyjnych.

Spółki planują także rozwój i wdrażanie kolejnych innowacji w obszarach systemów do zarządzania i wytwarzania skojarzonej energii cieplnej i chłodniczej, produkcji urządzeń chłodniczych i grzewczych, systemów kontroli, bezpieczeństwa i zarządzania IOT (Internet of Things) dla sektora HVACR, wydajności technologii LED oraz w sektorze produkcji elektroniki użytkowej. To wszystko ma stanowić fundament w drodze do osiągnięcia pozycji lidera kompleksowych systemów generujących oszczędności.