Centrum Badawczo Rozwojowe IGLOO

Nasza firma stworzyła prężnie funkcjonujący, wewnętrzny dział zajmujący się wyłącznie badaniami. Ma on realny wpływ nie tylko na specyfikację i wyposażenie naszych urządzeń chłodniczych. Innowacyjne technologie opracowane w laboratoriach IGLOO przynosi również korzyści związane z ochroną środowiska naturalnego. Dowodem, na to, że nasza filozofia działania doskonale się sprawdza, jest przede wszystkim pozycja IGLOO na rynku, jak również liczne certyfikaty oraz nagrody branżowe.

W ramach usług Centrum Badawczo Rozwojowego Igloo wykonywane są następujące usługi dotyczące projektowania i certyfikacji.
Testy korozyjne

Aktualnie wykorzystując urządzenie DCTC1200P do testów korozyjnych wykonujemy testy:

  • suchy test korozyjny (UNICHIM)
  • stałe spryskiwanie wg ASTM
  • okresowe spryskiwanie z ustawieniem czasu spryskiwania wg DIN
  • Prohesion test
Testy starzeniowe

Wykorzystując urządzenie TPSolarbox 500 dokonujemy testów starzeniowych. Technika ta może być wykorzystana do symulowania naturalnie występujących warunków korozyjnych, które powodują zjawisko korozji.

Testy starzeniowe i korozyjne mogą być stosowane do:

- tworzywa sztuczne, farby, podzespoły, podzespoły elektroniczne itp.

Pomiary kamerą termowizyjną FLIR SC620

Kamera FLIR SC620 posiadająca detektor 640x480pikseli, mikrobolometryczny o czułości termicznej ok. 40mK i zakresie pomiarowy -40 do 1500oC umożliwiająca zapis filmów pomiarowych - pełna prędkość do 120Hz – służy do wykonywania szeregu testów termowizyjnych.

Wykorzystywane są funkcje wewnętrzne:

  • notatki tekstowe i głosowe do termogramów,
  • funkcja Fuzji (obraz termo w obrazie wideo),
  • palety (żelaza, tęczy, cz-b, cz-b odwrócona),
  • wbudowana aparat cyfrowy 3,2 Mega piksele

oraz funkcje analizy:

-3 punkty, 3 obszary, min/max/avg z obszaru, izoterma

Z obsługi kamery przeszkolony został pracownik CBR – Piotr Świerczek. Szkolenie obejmowało W Infrared Training Center Level 1. Po pięciu dniach szkoleń w ośrodku szkoleń ITC w Krakowie i zdanym egzaminie pracownik otrzymał Certyfikat Termografisty wydany przez Infrared Training Center, który honorowany jest na całym świecie.
W ośrodku CBR wykonywane są liczne testy termograficzne zlecane przez dział Konstrukcyjno-Technologiczny jak i przez klientów posiadających nasze urządzenia chłodnicze. Posiadana dokumentacja termograficzna pomaga nam wykazywać przewagę technologiczną naszych urządzeń.

Testy w komorze klimatycznej

Symulujemy warunki klimatyczne w komorze klimatycznej. Testy w komorze klimatycznej pozwalają na wykrycie ewentualnych błędów projektowych i produkcyjnych. Obecnie wykonywane są tylko testy naszych urządzeń.

Projekty i test maszyn

Wykorzystując wiedzę pracowników oraz posiadany sprzęt i oprogramowanie w CBR wykonujemy projekty oraz testy maszyn (min. zaprojektowana i przetestowana malowarka mikrofalowa).

Drukowanie 3D

Drukowanie 3D (zestaw 3D poglądowych i użytkowych z dokładnością 0.016m). Drukarka 3D pozwala na wykonywanie usług i własnych prac związanych z szybkim prototypowaniem (zwłaszcza obudów oraz części ruchomych (zębatki, części ruchome).

Frezowanie 3D (3 i 4 osiowe)

Frezowanie 3D (3 i 4 osiowe) – dla dużych elementów modele wykonujemy za pomocą frezowania z dużą dokładnością (w materiałach drewnianych lub alumniniowych).

Konstruowanie obudów pod formy wtryskowe

Producenci narzucają coraz to nowsze wymogi co do procesów i z nimi wiążącej się ekonomii produkcji detali z tworzyw sztucznych. Dla wielu projektantów oznacza to zaznajomienie się z najnowszymi technologiami, jak i nowoczesnymi kształtami oferowanymi na dzisiejszym rynku. Biegła znajomość programów do projektowania 3D i techniczna wiedza, pozwalają na konstrukcje i wszechstronne zastosowanie narzędzi jakimi są formy wtryskowe i wtryskarki. Fazy projektu składają się z wstępnych rysunków i modeli wykonywanych i przełożenia modelu na informatyczne media 3-D co oznacza, że projektowanie wyrobów z tworzyw sztucznych staje się długim procesem