Pompa ciepła IGLOO MultiTherma ze Złotym Medalem Targów ENEX

Pompa ciepła IGLOO MultiTherma zdobyła Złoty Medal na jubileuszowych XXV Międzynarodowych Targach ENEX, najważniejszej imprezie branży OZE w Polsce. Wyróżnienie zostało przyznane przez grono profesjonalistów i ekspertów z zakresu odnawialnych źródeł energii.

IGLOO MultiTherma to linia propanowych, inwerterowych pomp ciepła typu powietrze-woda o konstrukcji monoblokowej, które mogą pracować w trybie ogrzewania i chłodzenia. Urządzenie jest przeznaczone do nowych i modernizowanych domów mieszkalnych, a także obiektów komercyjnych czy przemysłowych.

Pompa ciepła została stworzona w całości przez inżynierów i technologów IGLOO. Urządzenie charakteryzuje się jednym z najwyższych na rynku poziomów efektywności energetycznej (współczynnik COP 5,5). IGLOO MultiTherma została zaprojektowana do współpracy z ogniwami fotowoltaicznymi i systemami elektroenergetycznymi (SG Ready). Dzięki temu urządzenie znacząco zwiększa tzw. autokonsumpcję. Oznacza to maksymalizację zasilania pompy ciepła darmową energią elektryczną z instalacji PV.

– Złoty Medal Międzynarodowych Targów ENEX to bardzo cenne wyróżnienie – mówi Robert Bialik, prezes zarządu IGLOO. – Zostało przyznane przez grono ekspertów i profesjonalistów z zakresu odnawialnych źródeł energii. Nasza pompa ciepła zawdzięcza swoją wysoką efektywność energetyczną patentowanym rozwiązaniom z zakresu wykorzystania przyjaznego i bezpiecznego dla warstwy ozonowej czynnika chłodniczego R290 (propan) – podkreśla Robert Bialik, prezes zarządu IGLOO.

Konstrukcja pompy ciepła IGLOO MultiTherma pozwala również na tworzenie wysokowydajnych układów kaskadowych (zestawy współpracujących ze sobą pomp ciepła), które dostarczają energię do dużych budynków komercyjnych czy przemysłowych. IGLOO samodzielnie zaprojektowało do tego celu sterownik i stworzyło oprogramowanie zarządzające układem pomp ciepła. Przedstawiciele spółki zaznaczają, że pokazuje to, iż potencjał IGLOO wykracza daleko poza same konstrukcje pomp ciepła.

Warto zaznaczyć, że to już kolejna prestiżowa nagroda dla IGLOO MultiTherma. Pierwszą był przyznany niedawno tytuł „Dobry Wzór” w kategorii Nowe Technologie. „Dobry Wzór” to najstarszy, istniejący od trzech dekad, polski konkurs wzorniczy. Jego celem jest promowanie najlepiej zaprojektowanych produktów i usług dostępnych na polskim rynku. Znak „Dobry Wzór” przyznawany jest przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego – jedną z najstarszych instytucji zajmujących się wzornictwem przemysłowym w Europie.