Dwie prestiżowe nagrody dla systemu wdrożonego na stacji paliw PKN Orlen

System IGLOO MultiEnergy, zainstalowany pilotażowo w stacji paliw PKN Orlen, otrzymał dwie prestiżowe nagrody podczas targów STACJA PALIW organizowanych przez Polską Izbę Paliw Płynnych.

Rozwiązanie zostało nagrodzone w konkursie PRODUKT ROKU 2023, co oznacza, że stanowi istotne wsparcie w codziennej pracy w branży paliw. Kolejne wyróżnienie, które otrzymał system to nagroda specjalna jury konkursu w kategorii INNOWATOR ROKU 2023. Jurorzy przyznają ten tytuł produktom i usługom, które mają wpływ na rozwój sektora.

Komisję Konkursową tworzą niezależni eksperci sektora naftowego i przedstawiciele kluczowych dla branży urzędów. Głównymi kryteriami oceny są poziom i nowoczesność technologii, walory użytkowe, innowacyjność oraz zastosowanie w gospodarce.

System IGLOO MultiEnergy został przetestowany na jednej z bydgoskich stacji ORLEN. Analizy danych z pilotażu wskazują, że w skali roku stacja korzystająca z systemu będzie w stanie wyprodukować na miejscu aż 86 proc. energii niezbędnej do jej działania. Co więcej, energia pochodzi ze źródeł naturalnych, tj. z powietrza, słońca oraz odzysku z urządzeń zainstalowanych w obiekcie.

System przetestowany na stacji ORLEN został opracowany przez inżynierów z polskiej spółki technologicznej IGLOO, która produkuje urządzenia chłodnicze, agregaty inwerterowe i kogeneracyjne oraz pompy ciepła. W trakcie pilotażu zgromadzono dane, które posłużą do dalszej optymalizacji instalacji. Zostaną one wykorzystane przy montażu tego systemu na kolejnych stacjach sieci PKN ORLEN.

System IGLOO MultiEnergy w skrócie:

  • jedyne rozwiązanie tego typu na świecie
  • spektakularne oszczędności energii potrzebnej do funkcjonowania stacji paliw
  • zastosowanie: obiekty potrzebujące jednocześnie chłodu i ciepła
  • idea działania: zarządzanie, produkowanie, magazynowanie oraz dystrybucja energii ciepła i chłodu
  • pozyskiwanie energii: naturalne źródła, tj. powietrze, słońce oraz odzysk z różnorodnych urządzeń zainstalowanych w obiekcie.

Więcej informacji: https://www.orlen.pl/pl/o-firmie/media/komunikaty-prasowe/2023/Maj-2023/orlen-stawia-na-ekologiczne-stacje-paliw